Gamintojas

Ausims

Šunys ir katės serga išorinės ausies uždegimu otitis externa. Ausyse yra puiki aplinka bakterijoms S. pseudointermedius, Streptococcus spp., Proteus spp., ausų erkutėms Otodectes  ir mieliagrybiams Malasezia spp. daugintis. Jose šilta ir drėgna. 
Norint apsaugoti augintinius nuo šio susirgimo rekomenduojama reguliariai valyti  ir sveikų gyvūnų, ir turinčių polinkį sirgti ausų ligomis šunų bei kačių ausis.
Išorinės ausies uždegimu linkę sirgti šunys nulėpusiomis ausimis (kokerspanieliai), šunys kurių ausies landoje didelis kiekis plaukų (pudeliai, bišonai). Maistine alergija sergantys šunys ir katės, taip pat dažnai serga ausų uždegimu (šarpėjai, prancūzų buldogai, vakarų škotijos terjerai), taipogi šunys kurie dažnai maudosi vandens telkiniuose (labradorai retriveriai). Dėl intensyvios ausų sieros gamybos išorinės ausies uždegimu linkę sirgti vokiečių aviganiai. Sergančiųjų ausų uždegimu ausies kanalas gali būti paraudęs, jie kasosi ausį letena, purto galvą. Iš ausų gali tekėti išskyros, nuo pažeistos ausies sklinda nemalonus kvapas.
Atsižvelgiant į augintinio ausies būklę  galima pasirinkti tinkamiausią ausų valiklį. Ausų valikliai skiriasi savo paskirtimi, pavyzdžiui:
-Sveikoms šunų ir kačių ausims (išorinei ausiai ir ausies kanalui) valyti. Tirpdo ausies sierą , valo ir šalina sierą, riebalus ir nešvarumus.
-Šunų ir kačių jautrioms ausims (sudirgusiai išorinei ausiai ir ausies kanalui) valyti. Skirtas reguliariam jautrių ausų valymui. Šalina ausyse susikaupusį vašką ir nešvarumus. jautrių ausų valikliai dažniausiai tinkami ir jaunų šuniukų bei kačiukų ausims valyti.
- Antibakterinis, priešgrybelinis ausų skalavimo skystis reikalingas šunims ir katėms, kurių ausyse citologiniais tyrimais nustatytos bakterijos ir mielės.
- Sierą tirpdantis ausų skalavimo skystis. Tinka nulėpausiams šunims, kurių ausyse linkusi kauptis siera.
Kai kurie ausų valikliai tinka ir šunims ir katėms, kai kurie skirti atskiroms gyvūnų rūšims.

Ausų valiklių paskirtis – šalinti nešvarumus ir vaško perteklių, kad bakterijoms ir mieliagrybiams nebūtų maisto, taip pat sukurti nepalankų ausies landos pH bakterijoms ir mieliagrybiams daugintis, raminti sudirgintą ausies odą bei malšinti uždegimą ir skausmą. Ausų higienai palaikyti skirti valikliai pasižymi antiseptiniu ir priešgrybiniu poveikiu, malšina minimalų ausų uždegimą, tai yra normalizuoja paraudusią, jautrią ir niežtinčią išorinės ausies odą ir mažina odos dirglumą. Ausų valikliai švelniai ir efektyviai tirpina ausų vaško perteklių bei šalina ausies vašką. Šios priemonės naikina blogą uždegimo apimtų ausų kvapą bei normalizuoja mikroflorą.
Jei gyvūnui reikia lašinti ausų lašus, prieš tai ausis išvalykite ausų valikliu.

Ausų valiklius nesudėtinga naudoti, todėl šeimininkas gali pats valyti gyvūno ausis namų sąlygomis ir tinkamai pasirūpinti augintinio ausų higiena. Tačiau jei gyvūno ausis jautri ir skausminga, jis gali priešintis ausų valymo procedūrai. Tuomet gali tekti kreiptis į specialistą.
Yra specialių ausų valiklių skirtų gyvūnų sergančių bakteriniu, pūliuojančiu otitu gydyti. Kai kuriuos iš jų dėl gyvūno būklės rimtumo, gali naudoti tik veterinarijos gydytojai.

Kaip valyti šuns ar katės ausį?
Įstatykite valiklio antgalį į išorinės ausies kanalą ir pripildykite jį skysčiu. Švelniai pamasažuokite ausies pagrindą, kad preparatas tolygiau pasiskirstytų. Leiskite augintiniui papurtyti galvą, kad nešvarumai geriau pasišalintų. Nusausinkite perteklių.

Pasirūpinkite, kad augintinis nesusirgtų ausų uždegimu. Kai maudote gyvūną stenkitės, kad į ausis nepatektų vandens. Neleiskite šuniui važiuoti iškišus galvą pro automobilio langą. Pasirūpinkite tinkama augintinio mityba, laiku gydykite maistinę alergiją. Jei įsigijote augintinį turintį polinkį sirgti ausų ligomis – nuo mažens reguliariai valykite jam ausis.