Odai ir kailiui

PRIEŽIŪROS PRIEMONĖS ODAI IR KAILIUI

Naminiams gyvūnams yra sukurta daugybė priežiūros priemonių. Vertinant pagal paskirtį yra akių, ausų, dantų, odos ir kailio, letenų priežiūrai skirti preparatai.

Priežiūros priemonių daugiausia reikia namų sąlygomis laikomiems augintiniams ir sveikatos problemų turintiems gyvūnams.

Priemonės šunų bei kačių akių priežiūrai  - losjonai, tirpalai, kremai skirti kailiui po akimis valyti, traiškanoms, dėmėms po akimis pašalinti. Kai kurių veislių šunų ir kačių akys dažnai ašaroja, dėl to atsiranda tamsios dėmės po akimis (Maltos bišonai, szi-tzu, spanieliai, persų, himalajų veislės katės). Jiems tenka naudoti akių valymui skirtas priemones. (Physio eye cleaner, Eye cleaner, Bio-groom stain free)

Ausų valymui skirti preparatai, tai losjonai, balzamai, tirpalai, suspensijos, skirti išorinės ausies ir kanalo valymui, sierai, riebalams ir nešvarumams pašalinti. Šunys, su nulėpusiomis ausimis, kurių ausyse yra plaukų turi polinkį sirgti ausų ligomis.

Norint gero vaistų poveikio, prieš lašinant ausų vaistus, nešvarias ausis reikia  gerai išvalyti, naudojant ausų valiklius. Sudirgusias, jautrias gyvūnų ausis reikia valyti jautrioms ausims skirtais preparatais.

Reguliarus augintinių ausų valymas – puiki ausų ligų prevencija. Ausų valikliai augintiniams „Cleanaural“, „Otoproof“, „Otinet“.

Dantų priežiūra. Daug augintinių kenčia dėl dantenų uždegimo ir dantų akmenų sukeliamų problemų. Dantų apnašose yra bakterijų, kurios sukelia dantenų uždegimą ir periodontitą. Seilių liaukose esantis kalcis mineralizuojasi ant dantų apnašų ir susiformuoja akmenys. Dėl bakterijų dauginimosi dantų apnašos sukelia gingivitą, periodontitą, nemalonų burnos kvapą, dantų klibėjimą, kritimą. Šunų seilių pH palankus dantų apnašoms formuotis. Dėl pasikeitusios ėdalų gamybos technologijos, veisimo, daug  jauno amžiaus šunų, jau turi dantų problemų. Dėl dantų negalavimo labiau kenčia mažų veislių šunys.

Nuo dantų apnašų saugo reguliari dantų priežiūra. Specialios dantų pastos, burnos skystis, milteliai, vandens priedai, kramtukai, skanukai. Svarbu pasirinkti Jums patogiausią priemonę ir ją naudoti reguliariai. C.E.T. dantų pasta su šepetėliu, C.E.T kramtukai, Beaphar dantų pasta.

Odos priežiūrai skirtas platus priemonių asortimentas. Išoriniam naudojimui skirti specialūs pieneliai, valantys, antiseptiniai ir uždegimą mažinantys geliai, aerozoliai, šampūnai, kondicionieriai, užlašinamieji tirpalai ir kita.

Naminiai gyvūnai serga alerginėmis, parazitinėmis, bakterinėmis ir grybelinėmis odos ligomis. Kai kurių augintinių oda sausa ir jautri. Todėl reikia parinkti tinkamiausią odos ir kailio priežiūros priemonę skirtą reguliariai sveikos ar problematiškos odos priežiūrai.

Šunims ir katėms skirti šampūnai, turi nedirginti odos, nesukelti gyvūnui nemalonių pojūčių. Yra sausai odai, riebiai odai skirti šampūnai. Galima įsigyti specialių jautriai, sudirgintai odai skirtu šampūnų ir kondicionierių. Kaip pagalbinė priemonė esant problematiškai odai  - šampūnai su chlorheksidinu. Jei nenorite gyvūno maudyti galite rinktis sausą šampūną. Yra šampūnų kurių nereikia nuplauti vandeniu. Specialiai sukurti šampūnai jaunikliams – šuniukams ar kačiukams. Yra šampūnų pagal kailio spalvą-pvz. tamsaus kailio gyvūnams. Galite rinktis šampūną pagal kailio tipą – šiurkščiaplaukiams ar ilgaplaukiams gyvūnams.

Pernelyg didelis kailio šėrimasis yra problema. Yra užlašinamųjų tirpalų, kurie palaiko ir atstato gyvūno odos hidrolipidinė sluoksnį, valo odą, saugo nuo dirginimo, gali padėti naikinti blogą odos kvapą sureguliuoja augintinio kailio šėrimasi (mažina plaukų slinkimą ir skatina plaukų augimą). Tai visapusiškos daugiafunkcinės patogiai naudojamos priemonės.

Valomosios drėgnos servetėlės – šeimininkų patogumui skirta priemonė. Patogu naudoti keliaujant su gyvūnu ar norint valyti augintinį jo nemaudant.

Šunų letenoms – skirti specialūs tepalai. Vieni jų apsaugo letenas ir tarpupirščius nuo nepalankaus aplinkos poveikio (sniego, ledo, druskos vandens). Kiti skirti, kad gyvūnas neslidinėtų kai vaikšto ar bėgioja slidžiomis grindimis. Iš letenų priežiūrai skirtų produktų galima paminėti „Paw wax“, „Winterpad“.

Gyvūnų stresui malšinti bei nepageidaujamam jų elgesiui nuslopinti yra skirti į elektros lizdą jungiami sklaidytuvai, purškalai, kurių sudėtyje yra gyvūnus raminančių sintetinių feromonų („Adaptil“ šunims ir „Feliway“ katėms), bei augalinių ekstraktų („Pet Remedy“ šunims, katėms, arkliams, paukščiams). Šios priemonės gali pagelbėti augintiniams geriau prisitaikyti prie įvairių situacijų ir pajausti ramybę.