Šampūnai

Šunų ir kačių veislės skiriasi savo kailio danga, plaukų ilgiu, glotnumu ir tankumu. Sveikiems  augintiniams maudyti pakanka kokybiško šampūno skirto sveikai odai ir kailiui, kuris pašalina nešvarumus, palaiko gražią kailio išvaizdą ir nealergizuoja. Jei reikia, rinkitės šampūną pagal plauko tekstūrą ar naudokite kokybišką kondicionierių (priemonė padedanti lengviau iššukuoti kailį).
Tačiau, išryškėjus neigiamiems gyvūno odos ar kailio būklės pokyčiams, reikalingos specialios priemonės, kurios:
- subtiliai valo netgi ypatingai jautrią odą ir veiksmingai šalina nešvarumus
- ramina odą ir mažina jos dirglumą
- drėkina ir sustiprina natūralią odos apsaugą
- puikiai pasiskirsto ir įsigeria į odą
- veikia prieš bakterijas ir grybelius

ŠAMPŪNAI REGULIARIAM MAUDYMUI
Tai odą raminantys, hipoalerginiai šampūnai. Jie padeda atstatyti kailio būklę ir drėkinti odą.  Tokie šampūnai švelniai valo odą, turi raminančių, drėkinančių, minkštinančių bei niežulį malšinančių savybių, kontroliuoja odos riebalų balansą, nekeičia pH. Jie valo nepažeisdami odos riebalinio sluoksnio. Jie padeda atstatyti odos mikrofloros pusiausvyrą

ŠAMPŪNAI PASIREIŠKUS ATOPIJAI
Atopija – reakcija į išorinės aplinkos medžiagas.Šampūnai specialiai sukurti atopija sergantiems šunims ir katėms maudyti („Allermyl“). Šampūnų sudėtyje yra daug  odos barjerinę funkciją atstatančių medžiagų  ir neleidžiančių alergenams patekti į gilesnius odos sluoksnius. Taip pat yra antiseptiniu poveikiu pasižyminčių medžiagų. Antiseptiniu poveikiu pasižyminčios medžiagos, veikia bakterijas  Staphylococcus intermedius ir grybelius Malassezia pachydermatis ir  padeda išsaugoti ekologinę odos pusiausvyrą. Šampūne esantys  monosacharidai ir oligosacharidai skirti imuniniam odos atsakui ir uždegiminėms reakcijoms kontroliuoti.Šie šampūnai pagerina plauko struktūrą, suteikia ilgalaikę apsaugą nuo išsausėjimo. Jie  drėkina ir mažina niežulį, kai padidėja odos dehidracijos rizika: vasarą, šildymo periodu.

ANTIBAKTERINIAI IR PRIEŠGRYBELINIAI ŠAMPŪNAI
Piodermija tai bakterinis odos uždegimas. Pagrindinis piodermijos sukėlėjas yra bakterija Staphylococcus intermedius. Todėl gyvūnams taikomas gydymas antibiotikais, o kaip papildoma papildoma pagalbinė priemonė naudojami šampūnai su antimikrobinėmis medžiagomis. Tokiais šampūnais rekomenduojama maudyti gyvūną, nes mechaniškai pašalinami nešvarumai ir bakterijos, pagerėja odos gijimo procesas. Naudojantšiuos šampūnus sumažėja ant odos esančių  bakterijų kiekis, mažesnė susirgimo pasikartojimo tikimybė. Antiseptiniuose  šampūnuose  yra medžiagų slopinančių bakterijų ir grybelų dauginimąsi. Iš tokių medžiagų galima paminėti chlorheksidiną, benzoilo peroksidą, povidono jodidą, etilo laktatą, piroktono olaminą, acto rūgštį. Šampūno sudėtyje esantis chlorheksidinas gerai toleruojamas.
Šampūnų naudojimas priklauso nuo pažeidimo sunkumo. Sergančius giliąja piodermija šunis patartina maudyti kas 2 ar 3 dienas, vėliau – kartą per savaitę.

ŠAMPŪNAI PASIREIŠKUS ŠUNŲ SEBORĖJAI
Seborėja patologinė odos būklė, kuriai pasireiškus, gyvūnai maudomi specialiais priešseborėjiniais šampūnais.
Šių šampūnų sudėtyje esančios medžiagos veikia prieš seborėją, normalizuoja keratinizaciją, skatina suragėjusio epidermio pasišalinimą, veikia antiseptiškai. Taip pat palaiko odos balansą, valo bei drėkina odą.
Sebolytic it Sebomild P šampūnai – tai  hipoalerginiai šampūnai skirti esant sausai ir riebiai seborėjai. Šie šampūnai padeda odai išlikti sausai, elastingesnei, švariai, slopina nemalonų odos kvapą. Jie skatina odos regeneraciją, saugo odą nuo pleiskanojimo, stipriai drėkina, skatina natūralias odos ir plaukų funkcijas, malšina niežulį bei skausmą.