Vaistai nuo uždegimo

VAISTAI NUO UŽDEGIMO

Vaistai naudojami šunims uždegimui slopinti yra nesteroidiniai vaistai bei hormoniniai preparatai gliukokortikoidai.

Nesteroidiniai vaistai - raumenų ir skeleto audinių skausmą ir uždegimą slopinančios medžiagos.

Nors nesteroidiniai preparatai skiriasi savo chemine struktūra, tačiau daugelis iš jų pasižymi 3 pagrindinėmis savybėmis: slopina uždegimą, mažina temperatūrą, malšina skausmą. Kiekvienos savybės poveikio stiprumas priklauso nuo vaisto.

Šunims yra sukurta daug veterinarinių nesteroidinių preparatų. Jie dažniausiai naudojami sąnarių uždegimui ir skausmui malšinti, raumenų skausmui malšinti, po operacijų ir kitokio pobūdžio skausmui malšinti.

Uždegimo ir traumos metu pažeidžiamos audinių ląstelės, išsiskiria medžiagos sukeliančios kraujagyslių išsiplėtimą, pralaidumą ir skausmą (tam tikri fermentai, histaminai, kininai, sintetinami prostaglandinai). Nesteroidiniai vaistai blokuoja uždegiminių prostaglandinų susidarymą.

Nesteroidiniai vaistai šunims pagal veikliąsias medžiagas yra: propiono rūgšties dariniai (karprofenas), koksibai (cimikoksibas, firokoksibas, mavakoksibas) ir oksikamai (meloksikamas).

Nors nesteroidiniai vaistai veiksmingai malšina skausmą ir pasižymi uždegimą slopinančiu poveikiu, jie gali turėti nepalankų šalutinį poveikį. Todėl reikia kuo tiksliau nustatyti jų dozę ir naudojimo trukmę. Rekomenduojama šiais vaistais gydomiems gyvūnams reguliariai tirti kraujo rodiklius, norint įsitikinti ar nėra kepenų sutrikimų ar kitų komplikacijų, kurias šie vaistai gali sukelti. Nenaudokite žmonėms skirtų nesteroidinių vaistų gyvūnams gydyti. Pavyzdžiui be veterinarijos gydytojo kontrolės, ibuprofeno nepatariama naudoti šunims, kadangi jis gali sukelti stiprius nepalankius reiškinius šunims Nesteroidinių vaistų negalima naudoti kartu su tokiais vaistais kaip aspirinas ir gliukokortikoidai, kadangi jie gali sukelti skrandžio opas. Kai kurių nesteroidinių vaistų negalima naudoti kartu su kitais nesteroidiniais vaistais.
Tačiau nesteroidinius vaistus šunims galima naudoti su gliukozaminų ar chondroitinų preparatais.

Kadangi skiriant nesteroidinius vaistus gali sutrikti gyvūno sveikata, reikia surinkti kuo  daugiau duomenų apie jo sveikatos būklę, ypač jei gyvūnas jau turi sveikatos problemų, ir apie tai kokie vaistai buvo skirti.

Veterinarijos gydytojas patars kokius laboratorinius tyrimus reikia atlikti prieš gydymą ir gydymo metu.
Naudojant vaistą reikia laikytis nurodytų dozių.
Kramtomasias tabletes reikia sušerti. Daugumą vaistų šunys noriai ėda.
Nesteroidiniais vaistais gydomas šuo visuomet turi turėti šviežio, geriamo vandens.
Reikia kontroliuokite išgeriamo vandens kiekį. Jei yra dehidracija - nesteroidiniai vaistai gali sustiprinti nepalankų  poveikį inkstams.

Pastebėjus nepalankius šalutinius poveikius – kreipkitės į savo veterinarijos gydytoją.

Gyvūnams, kuriems buvo pasireiškusios nepalankios virškinimo trakto ar inkstų reakcijos, reikėtų naudoti virškinimo traktą saugančius vaistus ir parenteraliai naudojamus skysčius.

Nesteroidinių vaistų nuo uždegimo nerekomenduojama naudoti jauniems iki 6 mėnesių šunims ir senyvo amžiaus gyvūnams. Jų negalia naudoti vaikingoms bei laktuojančioms kalėms.

Negalima naudoti šunims jei jie yra jautrūs vaisto veikliajai medžiagai ar medžiagoms.

Nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo šunims gali būti injekciniai tirpalai arba kramtomosios tabletės.

Yra nesteroidinių veterinarinių vaistų (injekciniai tirpalai ir kramatomosios tabletės), kurie skirti kačių raumenų ir skeleto sistemos uždegimui slopinti.